برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

انجمن های حوزه های علمیه در نظریه و مصداق سازی سبک زندگی ایرانی اسلامی موثر هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: انجمن های حوزه های علمیه در نظریه و مصداق سازی سبک زندگی ایرانی اسلامی موثر هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری گفت: امروز بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و روحانیت ارتباط گسترده ای ایجاد شده است و انجمن های مختلفی در حوزه دانشی در مدارس علمیه وجود دارد که این انجمن ها فرصت خوبی در نظریه سازی و مصداق سازی برای سبک زندگی ایرانی اسلامی ایجاد می کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری که بعدازظهر چهارشنبه برگزار شد با اشاره به اینکه توفیقی است که امروز در روز مبارک عرفه در خدمت آیت الله بوشهری هستیم، اظهار داشت: استفاده از بیانات ایشان می تواند راه گشای خوبی در فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

وی ادامه داد: وزارت ارشاد به عنوان یکی از بخش های قوه اجرایی کشور می تواند ارتباط خوبی را با حوزه که از پایگاه های کهن کشور است داشته باشد، در واقع این ارتباط می تواند به حیطه فرهنگ عمومی کشور و وظایف حوزه های علمیه کمک کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما در دولت دوازدهم اهدافی را که در وزارت ارشاد دنبال می کنیم به سه بخش تقسیم می شود، بنده با این برنامه خود را به مجلس معرفی کردم، این سه هدف چهارده برنامه و ٥٦ بخش را تشکیل می دهد که در میان آن ها اشتراکاتی بین حوزه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد.

صالحی یادآور شد: تحقق این اهداف نیازمند ارتباط مداوم وزارتخانه با حوزه است، اولین هدف ما بحث صیانت و عالی هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی است، تعالی هویت همیشه مدنظر رهبری بوده است بنابراین طبیعی است در این حوزه مناسبات بین روحانیت و حوزه های علمیه و دیگر بخش ها بیشتر باشد زیرا تعامل در این عرصه اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم دیگر در نظریه سازی و ترویج آن برای تحقق میدان اهداف ما در عرصه های مختلف است که حوزه نیز در این میان می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: هدف دوم ما در ارشاد بحث حمایت از محصولات و فعالیت های فرهنگی است، همچنین هدف دیگر ما پیش تازی در عرصه فرهنگ در منطقه است، در این سه حوزه می توان ارتباط خوبی را با حوزه برقرار کرد، به نظر می رسد برای این برنامه کلی که تنظیم شده است در بخش های زیرساختی و بخش های اقداماتی راه های تعامل وجود دارد.

وی اضافه کرد: نهادها و موسسات موثر هم در قم و سایر استان ها وجود دارد که با عناصر و منابع انسانی که در خود دارند پشتیبان دیگر برای تحقق هدف گذاری های وزارت ارشاد هستند، در ضمن شخصیت های سرشناس حوزه سرمایه مهمی برای میدان اهداف ما هستند، مجموعه این سرمایه در فضای حقیقی و حقوقی می تواند در برنامه های ما به عنوان یک بال جدی باشد و از این رو می توان به حوزه فکر کرد و از آن ها کمک گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه و روحانیت ریشه در فرهنگ دارند و تعاملات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساخت فرهنگ در دوره جدید می تواند با این تعاملات گسترده باشد، ما امیدواریم که با حضور شخصیت هایی که با این نگاه مثبت به دنبال تعامل با ارشاد هستند در جهت مثبت حرکت کنیم و اهداف ما تحقق پیدا کنند.

صالحی در پایان گفت: در گفتگو با آیات عظام طی این روزها نگاه بین حوزه و ارشاد تبادل پیدا کرد و امید است بتوانیم بنای این تعامل را گذاشته و در یک نگاه بلندمدت به این راه فکر شود، بنده خوشبین به روحانیت هستم، به این مسیر اشتراک باید اعتماد کرد تا حوزه و روحانیت بیش از پیش در حوزه دینی کمک کنند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی