برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

اشتراکات حوزه و وزارت ارشاد بسیار زیاد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اشتراکات حوزه و وزارت ارشاد بسیار زیاد است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه اشتراکات دینی زیادی دارد که ما باید در صدد حفظ و ارتقا آن ها باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله نوری همدانی که صبح امروز (پنج‌شنبه نهم شهریور ماه) در بیت این مرجع تقلید برگزار شد با اشاره به اینکه پس از تشکیل کابینه قرار بر این بود که هر وزیری به سه استان سفر کند که ما در ابتدا قم و دیدار با مراجع را انتخاب کردیم اظهار داشت: این دولت از میان یک انتخابات پرشور انتخاب شده است که مردم سالاری دینی بروز و ظهور کرد.

وی تصریح کرد: نفس امام راحل آن قدر پرتوان بوده است که بعد از ٤ دهه همچنان مردم به میدان می‌آیند و این یک حسن است، از طرفی دیگر مجلس رای اعتماد بالایی به کابینه داده است و این کابینه از این رو باید پرتوان‌تر اقدام کند.

صالحی ادامه داد: دکتر روحانی در این سفر به بنده این وظیفه را محول کردند که سلامشان را به شما برسانم، بنده هم از روی علاقه ای که به شهر قم دارم سفر اول خود را از این شهر آغاز کردم، نظر رییس جمهور برای وزیر ارشاد این بود که بتواند با اهالی فرهنگ و حوزه یک تعامل خوب داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در حوزه فرهنگ به خصوص در زمینه کتاب، تعامل و نقطه اشتراکی بین بنده با حوزه است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکسری حوزه‌های مشترک دینی را دارد که هدف ما حفظ و ارتقای موضوعات دینی است.

وی افزود: ما در حوزه دینی ارشاد بخش‌های مختلفی از جمله سازمان حج و زیارت، بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، قرآن و عترت و... را داریم، از سوی دیگر در بخش فرهنگی حوزه سینما، تئاتر، کتاب و نشر را داشته و در بخش خارجی هم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را داریم که ترویج فرهنگ ایران در خارج از کشور را درعهده دارد. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: با رهنمودها و مشورت آیات عظام و روحانیت امید است بتوانیم یک ساختار مطمئن را برای فرهنگ اخلاقی و انسانی ایجاد کنیم تا خروجی خوب از محصولات فرهنگی را داشته باشیم

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی