برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاثیرگذار و نقش مهمی را ایفا می کند

آیت الله نوری همدانی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاثیرگذار و نقش مهمی را ایفا می کند

آیت الله نوری همدانی در دیدار با سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کار وزارت ارشاد کار بسیار مهم و وسیعی است، فعالیت های این وزارتخانه تاثیرگذار و نقش مهمی را ایفا می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، آیت الله نوری همدانی صبح امروز (پنج‌شنبه نهم شهریور ماه) در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به اینکه امروز یک روز بزرگ و مبارک است زیرا عرفه را در پیش داریم اظهار داشت: بنده خوشحالم که در چنین روزی همراه شما اصحاب فرهنگ هستم.

وی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد آور شد: کار وزارت ارشاد کار بسیار مهم و وسیعی است، فعالیت های این وزارتخانه تاثیرگذار و نقش مهمی را ایفا می کند، خوشبختم که امروز شما وزیر ارشاد هستید زیرا جایگاه خوبی برای شما در نظر گرفته شده است.

این مرجع تقلید با اشاره به وزیر ارشاد در مورد منصبی که بدست آورده است، گفت: کار ارشاد کاری به وسعت کل دنیا است، این فرصتی که برای شما به وجود آمده است را باید مغتنم بشمارید، شما همانند ما سابقه طلبگی وسیعی دارید و درس های ما طلبه ها را هم می شناسید، شما از بیت روحانیت هستید و با حضور چندین سال خود در قم از نظر فرهنگی نیز غنی می باشید.

وی تاکید کرد: اولین موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که ما در حوزه کتاب و نشر مشکلاتی داریم. از این رو تقاضا دارم یک نظارت خوب و قوی بر انتشار کتاب‌ها داشته باشید، امروز بسیاری از کتاب‌هایی که برای ما ارسال می‌شود می‌بینیم معارف دینی به خوبی در آن تبیین نشده است.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: دومین موضوع مسئله هنر است، البته هنر به هر شکلی باشد یک جذابیتی دارد، بنابراین هنر نقش مهمی را در مفاهیم دینی دارد، قرآن و نهج البلاغه و دیگر کتب دینی ما علیرغم اینکه از نظر محتوایی بسیار ارزنده هستند از نظر هنری نیز شاخص هستند، از این رو یکی از کارهای وزارت ارشاد نظارت بر هنر است.

وی یادآور شد: اسلام مخالف با هنر نیست، برخی معتقدند که آثاری که ارائه می‌کنند هنر نیست زیرا اثری را می‌توان هنر نامید که تاثیر مثبت داشته باشد. موضوع دیگر مساله کانون مساجد است، زیرا در مساجد می‌توان جوانان را جذب کرد، امروز مردم تخصص‌های بالایی دارند که می توان از آن در مساجد استفاده کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه یکی دیگر از حوزه‌های مهم وزارت ارشاد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است تاکید کرد: در مسافرت‌های خارجی می‌توان فرهنگ را برای مردم سایر کشورها تبیین کرد، رهبری فرمودند: که تاثیر سفرهای خارجی و دیدار چهره به چهره بسیار تاثیرگذار است، از سال ٨٨ به بعد ما سفرهای زیادی را داشتیم و سعی کردیم با اقشار مختلف مردم در طبقات مختلف جلسه و دیداری را داشته باشیم.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: ما در این سفرها انقلاب و اسلام را برای همگان تبیین کردیم، ما امروز در مقابل جریانات انحرافی بسیار مسئول هستیم، اساسا این افراد شیعه را نمی‌شناسند زیرا وهابیت و تکفیری‌ها شیعه را برای آن ها به شکل دیگری تعریف کرده‌اند.

وی ادامه داد: ارتباط با حوزه علمیه و طلبه‌ها بسیار مهم است، خوشبختانه امروز تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برعهده کسی است که رابطه با روحانیت را می‌شناسد، امروز ما برای تبیین انقلاب و آرمان‌های انقلاب و اسلام می‌توانیم بسیار کمک کنیم. کار ارشاد به وسعت کل دنیا است، این فرصتی که برای شما به وجود آمده است را باید مغتنم شمرد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی