برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

حضور دکتر صالحی در حوزه به عنوان چهره شاخص فکری و اهل قلم در ذهن ما مانده است

آیت الله حسینی بوشهری: حضور دکتر صالحی در حوزه به عنوان چهره شاخص فکری و اهل قلم در ذهن ما مانده است/ می توانیم نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه را برپا کنیم

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه آقای عباس صالحی به عنوان فرزند حوزه وظیفه خطیری را خواهند داشت اظهار کرد: کار در ارشاد بسیار سنگین است، انتظارات و نگاه ها از وزیر فرهنگ و ارشاد از سوی حوزه، دانشگاه و اصحاب فکر بالا است.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، آیت الله سعیدی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همه از جایگاهی که دارند فکر می کنند و از شما انتظار دارند که از جایگاهی که دارید توقعات را برآورده کنید، حضور شما در حوزه به عنوان یک چهره شاخص فکری و اهل قلم در ذهن ما مانده است، همچنین برای هیچ کسی حضوری که شما در معاونت فرهنگی داشته و فعالیت های خوبی را هم داشتید پوشیده نیست، امید است در این سمت حداکثر بهره برداری را در این زمان کوتاه داشته و در این دوره برنامه های خوبی را انجام دهید.

آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: وضعیت امروز حوزه نسبت به سال های قبل قابل مقایسه نیست، تعداد کتاب هایی که در قم منتشر می شود بیشتر شده است، انجمن های حوزه امروز یک ظرفیت خوب هستند، در این میان وزارت ارشاد یکی از وزارتخانه های نزدیک به حوزه است که می تواند از ظرفیت حوزه برای نظام جمهوری اسلامی کمک بگیرد، امروز سوالاتی وجود دارد که حوزه می تواند پاسخگو آن باشد.

وی یادآور شد: معاونت پژوهش حوزه در یک برهه کار خوبی را انجام داد، در یک طرحی از تمام وازرتخانه ها خواستار شد که در زمینه مسائل دینی هر پرسشی دارند مطرح کنند، خوشبختانه اکثر انجمن های علمی حوزه نیز به بررسی این سوالات پرداختند.

آیت الله بوشهری ابراز داشت: برپایی نمایشگاه کتاب در این سال ها به خوبی از سوی شما برگزار شده است، در این میان یک پیشنهاد دارم و آن هم این است که امروز می توانیم نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه را برپا کنیم.

وی با اشاره به حمایت از حوزویان در بخش کتاب و نشر گفت: حمایت از آثار مکتوب حوزویان بسیار خوب است، بسیاری از تالیفات حوزویان فقط در حد تالیف مانده است و چاپ نشده است از این رو توقع داریم با توجه به اقتضا موارد و موانع شاهد گسترش نشر در مجموعه های مختلف باشیم.

آیت الله بوشهری با اشاره به موضوع هنر تصریح کرد: مدتی است حوزه در بحث های هنری، بخشی از کار خود را در مورد هنر دینی و اسلامی قرار داده است، همایش شعر این روزها برپا می شود که کار ارزنده ای به شمار می آید، همچنین بحث رمان و داستان موضوع دیگر است که بین حوزه و ارشاد می تواند به عنوان یک حلقه وصل باشد. 

وی بیان کرد: پیشنهاد بنده این است که وزیر ارشاد با یک نگاه ژرف به موضوعات نگاه کند، متاسفانه در گذشته برخی مسائل فضای کاری ارشاد را گرفته و ظرفیت این وزارتخانه مشغول یک موضوع می شد، بنابراین نگاه وزیر می تواند به هر موضوعی یکسان باشد تا برای اتفاقی خاص ذهن و وقت وزیر درگیر نباشد.

آیت الله بوشهری در پایان گفت: تعامل در سطح مراجع، روحانیت، مرکز مدیریت حوزه و طلاب می تواند به فعالیت ارشاد کمک کند و  روحانیت هم آمادگی همکاری را دارد، با منصب وزارت از سوی آقای صالحی امید است فصل جدیدی برای همکاری بین ارشاد و حوزه ایجاد شود.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی