برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با آیت الله استادی دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با آیت الله استادی دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز سفر خود به قم با آیت الله استادی دیدار و گفت و گو کرد/ باید انزوای دین از فرهنگ و تفکر سطحی نگرانه به دین را از بین ببریم.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام عید قربان اظهار داشت: آیت الله استادی از مفاخر فکری و فرهنگی قم و کشور هستند.

وی ادامه داد: کتاب شناسی شیعه یکی از موسساتی است که در تکثیر آثار شیعه بسیار زحمت می کشد، آیت الله استادی در این انتشارات زحمات زیادی را برای تفهیم شیعه کشیده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از وزارتخانه های مادر است، اگر انقلاب اسلامی و رسالت امام راحل را حوزه فرهنگ بدانیم کم نگفته ایم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش کانونی در کشور دارد از این رو اهمیت خاصی دارد.

صالحی یادآور شد: حوزه فرهنگ به موجب هویت اسلامی ایرانی مهم است، آنچه ما را با آن می شناسند هنر ایران اسلامی است و مفاخر ملت ما هم از این حوزه برخاستند، افرادی مانند کلینی ها و طوسی ها و همچنین علامه طباطبایی و علام امینی و... از این حوزه برخاسته اند.

وی افزود: وزارت ارشاد در محور این کانون فرهنگی می چرخد، بنده از خاندان حوزه هستم و امید است بتوانم به فرهنگ حوزه و روحانیت کمک کنم، پشتوانه بنده هم اهل بیت(ع) و نگاه نافذ علما به بنده است، روش و منش افرادی همچون آیت الله استادی همیشه برای من درس بوده است، ما چگونه مسلمان بودن را از ایشان آموختیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهات مختلف مسئولیت دارد که می تواند با فراز و نشیب همراه باشد، همچنین از یک سو در سیاست گذاری های کلان فرهنگی این وزارتخانه می توانند موثر باشند. امروز این مسئولیت که بتوانیم در حوزه سیاست گذاری ها و برنامه های فرهنگی سهم  داشته باشیم، مهم است البته نیازمند راهنمایی انسان های فکور هستیم.

صالحی ادامه داد: بخشی دیگر کار ما مربوط به حوزه فعالیت و اقدامات است، در این راستا برخی حوزه ها مستقیم به دین مربوط است و بخش دیگر حوزه ها مربوط به این بخش می باشند، تعامل وزارت ارشاد با حوزه و روحانیت به عنوان کانون دین شناسی بدون خرافات و تحجر می تواند در انتشار فهم دینی مستقیما مرتبط باشد، ما می توانیم یک فهم بدون پالایش در این ارتباط پیدا کنیم.

وی بیان کرد: جامعه ما درگیر دو خطر است، ابتدا باید جلوی عرضه دین های عامیانه گرفته شود و در وهله بعدی خطر دوری از دین را باید اهمیت داد، در این دوره سابقه ای که بنده در حوزه داشته ام می تواند کمک کننده باشد، به خصوص که ما باید انزوای دین از فرهنگ و تفکر سطحی نگرانه به دین را از بین ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: امیدواریم با راهنمایی های علما و پشتیبانی اهل بیت(ع) بتوان گامی موثر را برداشت تا در این مسیر روشنی های جدیدی تابیده شود.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی