برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با آیت الله سبحانی دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با آیت الله سبحانی دیدار کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز پنجشنبه با آیت الله سبحانی دیدار و گفت و گو کرد.

 

 

به گزارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با آیت الله سبحانی با اشاره فعالیتش در معاونت امور فرهنگی وزارتخانه گفت: هیات نظارت در معاونت امور فرهنگی بخش مهمی است، از سوی دیگر در برپایی نمایشگاه کتاب نیز فعالیت سنگینی را برعهده داشته و داریم.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موجب اقدامات مهم فرهنگی وظایف سنگینی دارد، ما امروز در حوزه های فرهنگی و دینی کارهای زیادی را خواهیم داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امید است با کمک حوزه بتوانیم از نظر اثر بخشی و عمق در حوزه دین به تکامل برسیم، ما امروز در حوزه دینی باید با حوزه ارتباط داشته باشیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

صالحی یادآور شد: انجمن هایی که امروز در حوزه فعال است می تواند در حوزه فعالیت های پژوهشی ارشاد ارتباطاتی را داشته باشد، در این دوره آنچه به تلاش گذشتگان می توان اضافه کرد استفاده از توان بالقوه و بالفعل روحانیت است، بنده هم از آنجایی که فرزند این خاندان بودم امیدوارم بتوانم حلقه وصل ارشاد و حوزه باشم.

در این دیدار همچنین آیت الله سبحانی گفت: امیدوارم امسال سالی بهتر نسبت به سال گذشته برای دولت باشد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به فعالیت هایش نسبت به دیگر وزارتخانه ها می تواند ارتباط بیشتری با حوزه داشته باشد.

وی ادامه داد: کلمه فرهنگ دیگر معنای اولیه خود را ندارد، مراد من از کلمه فرهنگ عقاید مردم است، کتاب  در همه خانه ها می رود از این رو کتابی که بتواند سازنده باشد مشکلی ندارد اما کتابی که فضای مسموم داشته باشد مشکل زا خواهد بود، بنابراین در نشر کتاب باید دقت کرد که این امر هم نیازمند ایجاد یک هئیت است.

آیت الله سبحانی یادآور شد: موضوعی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به آن توجه کند، چاپ کتاب ادیان دیگر است که باید دقت شود تا مطالبی در مقابله با تشییع چاپ نشود.

وی تاکید کرد: یکی از معظل های امروز ما سرانه پایین کتاب خوانی است، بسیاری از کتابخانه های ما در حال تغییر شغل هستند از این رو باید یک جلسه کارشناسی در مورد این موضوع برپا شود تا بتوان سرانه مطالعه را بالا برد، امروز ملت کتابخوان، موفق خواهد بود.

آیت الله سبحانی ابراز داشت: در هرجایی که نشریه و محتوا زیاد است و خواننده هم دارد سطح فرهنگی آن جامعه بالا خواهد بود، بنابراین شما باید از اصحاب فکر استفاده کنید و در یک همایش با حضور صاحبان نشر این مشکل را حل کنید.

وی در پایان گفت: با وجود امکاناتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد باید به صنعت کاغذ و ناشران کمک کنند تا آن ها دلگرم به کار بشوند.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی