برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

پنجشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

چرا وام‌های بانکی روی تولید اثر ندارد؟

یک عضو هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران می گوید:« من همیشه از خدا خواسته‌ام که آب را به ما بدهد، ولی نفت را از ما بگیرد. تا زمانی که دست یک دولتی جلوی ملت دراز نباشد و امور به بخش خصوصی واگذار نشود، هیچ کشوری پیشرفت نمی‌کند.»

ادامه مطلب...

وام صنایع را زودتر بدهید/ بهسازی و نوسازی در اولویت

سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به خوزستان

در جلسه‌ای با حضور مسئولان سه دستگاه درگیر با طرح رونق تولید بر ارائه‌ تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط جهت نوسازی خطوط تولید به منظور تحول در تکنولوژی تاکید شد.

ادامه مطلب...

بورس تهران شاهد روزهای متفاوت

بورس

بورس تهران در روزهای گذشته شاهد حجم سفارشات بیشتری نسبت به هفته‌های پیش بود این موضوع در کنار جو روانی در بازار، توانست سبب اقبال معامله گران تالار شیشه ای به داد و ستد بیشتر شود.

ادامه مطلب...

گزینه وزارت نیرو هنوز نهایی نشده است

وزارت نیرو

سرپرست وزارت نیرو گفت: در حال حاضر وزارت نیرو با سرپرست اداره می شود و در این شرایط نیز گزینه های متعددی برای این سازمان معرفی و مطرح می‌شود، اما تاکنون هیچ گزینه‌ای قطعی نشده است.

ادامه مطلب...

طلای جهانی سقوط کرد

طلای جهانی

طلا در واکنش به قوی‌تر شدن دلار و دورنمای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در دسامبر که به تقاضای خرید این فلز ارزشمند لطمه زد، در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی به پایین‌ترین قیمت در سه هفته گذشته سقوط کرد.

ادامه مطلب...

سکه ارزان شد/ دلار ثابت ماند

طلا

در بازار امروز - پنجشنبه - نرخ طلا و ارز با روند کاهشی مواجه شد و در این میان تنها سکه گرمی و دلار آمریکا بدون تغییر با همان نرخ های دیروز عرضه شدند.

ادامه مطلب...

بهبود شاخص‌های آماری بخش مسکن

قیمت مسکن

با وجودی که موجودی مسکن کشور حدود سه میلیون واحد از تعداد خانوارها بیشتر است، پدیده بدمسکنی طی ۱۰ سال اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ادامه مطلب...

دوران طلایی نواَربابان مسکن بود

 

شکوفه حبیب‌زاده: اربابان بازگشته‌اند. این را تلویحا ناصر ذاکری، پژوهشگر اقتصادی و مدرس سابق دانشگاه می‌گوید. او معتقد است که نظام ارباب-رعیتی که در دهه ٣٠ و ٤٠ بر ایران حاکم بود و منتهی به اصلاحات ارضی شد، پس از جنگ تحمیلی دوباره روی کار آمده است و مسیر توسعه ایران را به سراشیبی بن‌بست می‌برد.

ادامه مطلب...

افزایش تقاضای نفت تا سال ۲۰۴۰/ نفت گران می‌شود؟

 یکی از مقامات آزانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، در سال‌های آینده قیمت نفت به شدت افزایش پیدا کند.

ادامه مطلب...

پازوکی: کسری بودجه بیماری مزمن شده است

 یک کارشناس اقتصادی می گوید:«برای حل مشکل همیشگی کسری بودجه ابتدا لازم است وابستگی بودجه ها به نفت کاهش یافته و سپس جلوی ریخت و پاش های بودجه جاری گرفته شود.»

ادامه مطلب...

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی