برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

دوشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۸

۵۸ کشته و زخمی در سلسله حملات هوایی سعودی به صنعا/ حوثی‌ها: پاسخ ما مرکز ریاض و ابوظبی است

سلسله حملات هوایی ائتلاف عربی به صنعا

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان امروز (پنج‌شنبه) سلسله حملاتی به مواضع انصارالله و مواضع غیرنظامی داشتند که طی آن اعضای یک خانواده به طور کامل کشته شدند. براساس گزارش وزارت بهداشت دولت نجات ملی تاکنون تعداد غیرنظامیان کشته و زخمی شده‌ به ۵۸ رسیده است.

 

 

به گزارش کیمیانیوز، به نقل از شبکه المسیره وابسته به انصارالله یمن، ائتلاف سعودی از شروع عملیات "هدف‌گیری ویژه" علیه اهدافی در صنعا خبر داد. این عملیات تلفاتی را در میان غیرنظامیان داشته است. شاهدان عینی گفتند، شش عضو یک خانواده به طور کامل از جمله چهار کودک آنها بر اثر حمله جدید ائتلاف اماراتی و سعودی در محله مسکونی الرباط در مرکز صنعا جان خود را از دست دادند.

محله الرباط از محله‌های پرازدحام است در این حمله هوایی ده‌ها تن زخمی و تعداد زیادی خانه تخریب شدند. ساکنان به دلیل حملات امروز بسیار وحشت زده هستند.

وزارت بهداشت وابسته به دولت نجات ملی وابسته به انصارالله یمن اعلام کرد، تعداد کشته‌ها به شش تن و زخمی‌ها به ۵۲ تن رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت، در میان زخمی‌ها دو زن روسی هستند که یکی از آنها با یک یمنی ازدواج کرده است. در بین زخمی‌ها شهروندان سومالیایی نیز هستند.

براساس گزارش المسیره، در این حملات هوایی به مناطق مختلف صنعا مقر وزارت اطلاع‌رسانی هدف گرفته شد.

یکی از ساکنان محلی افزود، آنها منزل یک شهروند یمنی در تقاطع دو خیابان الرباط و الرقاص در همجواری مدرسه نسیبه را هدف گرفتند. براساس این گزارش، هشت تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند که در میان آنها زنان و کودکان هستند.

ساکنان محلی به آسوشیتدپرس گفتند، در این حملات منازل مسکونی هدف بمباران قرار گرفتند.

تیم‌های نجات و امداد در حال بیرون کشیدن قربانیان از زیر آوار به جا مانده از حملات هستند و تعدادی نیز مفقودند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی سه حمله هوایی به عطان، سه حمله هوایی به نقم پشت هتل موفنبیک و دو حمله هوایی به پشت سفارت قطر در محله نقم داشتند. آنها دو حمله هوایی نیز به منطقه النهدین داشتند، حمله‌ای هم به پارک ۲۱ سپتامبر در شهرستان الثوره انجام شد.

در صنعا جنگنده‌های ائتلاف سعودی شش حمله به دو پادگان فریجه و الصمع در شهرستان ارحب و دو حمله به پادگان بیت دهره در ارحب و یک حمله به پادگان العرقوب در خولان داشتند.

این حملات هوایی ائتلاف دو روز بعد از حملات پهپادی انصارالله یمن به دو ایستگاه پمپاژ نفت در خط لوله اصلی شرق به غرب عربستان انجام گرفتند.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد، کشورهای متخاصم بر ارتکاب جنایت‌های وحشیانه خود اصرار دارند.

همچنین محمد البخیتی عضو شورای سیاسی انصارالله به آر تی گفت، حوثی‌ها در صورتیکه عربستان و امارات از سیاست‌هایشان در یمن بازنگردند به ریاض و ابوظبی خواهند رسید.

عضو شورای سیاسی انصارالله افزود: آنها دست به تجاوزی علیه یمن زدند، می‌خواهند به صنعا برسند، حتما شکست خواهند خورد، ریاض از صنعا نزدیک‌تر است، روزی خواهد آمد که حوثی‌ها بر حماقت و نادانی شما در وسط ریاض و ابوظبی پا خواهند گذاشت اگر در خودتان بازنگری نکنید.

البخیتی تاکید کرد: هدف قرار دادن مناطق مسکونی، جوانان بیشتری را به جای اینکه زیر بمباران جنگنده‌های ائتلاف عربی بمیرند به جبهه‌های جنگ می‌کشاند.

این عضو افزود، ائتلاف عربی همان طرفی است که "جنگی نامحدود" علیه ملت یمن را اعلام کرد.

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی