برترین های کیمیا نیوز را هم ببینید هم بخوانید

چهارشنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۷

کاهش سقف سپرده‌گذاری

بورس معاملات روز گذشته خود را با روندی صعودی آغاز کرد و شاخص کل در پایان معاملات آرام به رشد ١٠٠,١٣ واحدی رسید. در این روز همچون روزهای گذشته نمادهای «فارس، فولاد و شپنا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند. 

 

 

دیروز ٧٢٥ میلیون انواع سهم و اوراق بهادار به ارزش چهارهزارو ١٧٦ میلیارد ریال دادوستد شد که ٥٥٥ میلیون سهم و حق تقدم آن به ارزش دوهزارو ٣٨٢ میلیارد ریال در بورس تهران و ١٦٩ میلیون انواع سهم و اوراق بهادار به ارزش ‌‌هزارو ٧٩٤ میلیارد ریال در فرابورس دادوستد شد. 
در پی این معاملات شاخص کل با رشد
١٠٠,١٣ واحدی به رقم ٨٣هزارو ٤٦٩.٢ واحدی و شاخص فرابورس با رشد ٠.٣ واحدی به رقم ٩٤٣.٧ واحدی رسیدند. شاخص قیمت رشد ٣٢.٤ واحدی و شاخص آزاد شناور نیز رشد ٧٥.٨٨ واحدی را به ثبت رساند. 
روز گذشته معاملات «فارس، فولاد، شپنا و کگل» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند و «پاکشو» نیز با تأثیر منفی بر شاخص کل مانع از رشد بیشتر شاخص شد. در فرابورس با توجه به انتشار خبر آغاز تولید انبوه ریل ملی در روز گذشته و هم‌زمان با حضور فعالان بازار سرمایه در نورد ٦٥٠ ذوب‌آهن اصفهان، معاملات این سهم روند مثبت به خود گرفت و بر شاخص این بازار تأثیر مثبت ١,٢٣ واحد را بر جای گذاشت، اما معاملات «زاگرس» با تأثیر منفی ٠.٦٤ واحدی جلوی رشد بیشتر شاخص این بازار را گرفت.  دیروز بالاخره بعد از ٢٣ روز کاری و با ثبت بازدهی اولیه حدود ٢٠٠درصدی، صف خرید «اوان» متعادل شد و سهم آن دست به دست از قیمت سه‌هزارو ٤٧٠ ریال در روز عرضه اولیه به قیمت
١٠هزارو ٦٣٩ ریال رسید. از سوی دیگر مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اعلام کرد سازمان بورس ابلاغیه کاهش سقف سپرده‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت را تا پایان هفته ابلاغ می‌کند. مسئولان معتقدند که صدور این ابلاغیه در جهت پویاشدن صندوق‌های سرمایه‌گذاری تأثیرگذار است.  در معاملات دیروز؛ سهام «چدن» برای اولین بار در بورس عرضه شد و به هر کد معاملاتی حدود ٥٥٣ سهم در قیمت ‌هزارو ٩٥٠ریال (سقف قیمت) تعلق گرفت. این درحالی است که امروز برای اولین بار سهام «های‌وب» نیز در بورس تهران عرضه می‌شود که محدوده قیمتی هر سهم آن برای سفارش هم بین دوهزارو ٧١٥ ریال تا دوهزارو ٨٥٠ ریال تعیین شده و حداکثر سهمی هر کد حقیقی و حقوقی پنج هزار سهم خواهد بود. 

برچسب ها کیمیانیوز

تماس با مدیر مسئول

مهدی جاوید پور

 

 

ایمیل : 

javidpoorjournalist@gmail.com

کیمیا نیوز در شبکه های اجتماعی